2. Termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy  ...(Podrobná mapa)...
 
Plavecký bazén je určený hlavne na plávanie a aktívny pohyb a jeho dĺžka je spravidla väčšia ako 20 metrov. Taktiež teplota vody je prispôsobená na plávanie a pohybuje sa v rozmedzí 26 - 28°C.
 
Relaxačný bazén slúži hlavne na relaxáciu a uvoľnenie organizmu, ale aj na rôzne cviky a precvičovanie pod vedením odborného personálu. Môže mať rôzny tvar a veľkosť. Teplota vody v relaxačnom bazéne je spravidla vyššia ako v plaveckom bazéne a nezriedka je voda termálna, alebo minerálna s teplotou okolo 30 až 36°C. V niektorých relaxačných bazénoch s obyčajnou čistou vodou je možné aj plávanie a to najmä v bazénoch s väčšími rozmermi, alebo v bazénoch s protiprúdmi. V bazénoch s termálnou a minerálnou vodou je plávanie len na vlastné riziko a to hlavne s ohľadom na zdravotný stav klienta a chemické zloženie vody.
 
Vonkajšie bazény sú bazény pod holým nebom a sú spravidla otvorené počas letnej sezóny. Výnimku tvoria bazény napustené termálnou alebo minerálnou vyhrievanou vodou, ktoré sú napustené počas celého roka, teda aj v zimných mesiacoch. Takéto bazény sa spravidla nachádzajú v termálnych kúpeľoch, termálnych aquaparkoch a wellness hoteloch s termálnou vodou.
 
Termálna voda je voda vyvierajúca zo zeme a jej teplota je vyššia ako 27°C. Nezriedka má termálna voda pri prameni, čiže mieste jej vytekania na povrch aj viac ako 70°C. Termálna voda sa používa hlavne na kúpele vaňové, alebo kúpele v bazénoch. Vo všeobecnosti je jej liečebný účinok dvojaký a to tepelný, ktorý sa využíva hlavne na prehriatie a uvoľnenie  organizmu a tiež účinok chemický, ktorý je daný chemickým zložením termálnej vody. Vo všeobecnosti sa termálna voda využíva hlavne na liečbu pohybového ústrojenstva, rôznych kožných ochorení, degeneratívnych nervových ochoreniach, obehových poruchách a iných. Relaxovanie v termálnej vode je tiež vynikajúcim spôsobom na uvoľnenie a odstránenie stresu a napätí moderného života.
 
 
 
Všetky vyletyAKTUALITY
29.05. ...v júni sú ešte voľné aj víkendy... >>
22.07. Nenašli ste vhodné dovolenkové ubytovanie? Využite ponuku ubytovania pri mori - Chorvátsko, ostrov Vir ... >>
POČASIE
AKTUÁLNE KURZY


 
KNIHA NÁŠTEV
counter.exohosting.sk
www.exohosting.sk
PARTNERI

www.limba.com/sk/ubytovanie_slovensko/chaty-byty.htm?pageid=3722&utm_source=chaty-slovensko.sk&utm_medium=cpc&utm_campaign=banner&utm_content=banner

www.bestvillas.sk - Ubytovanie v apartmánoch a vilách

www.pieninyportal.com

www.goralskydvor.sk

www.xtremesport.sk

www.exo.sk

www.exotechnologies.sk
UMIESTNENÉ NA SERVEROCH [:exo:] hosting, design: EXO TECHNOLOGIES spol. s r.o. 1998 - 2008